26. maijā, Gulbenes struktūrvienībā, klātesot VAKS valdes priekšsēdētājam I. Jansonam, VAKS padomes priekšsēdētājam I. Ādamsonam, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniekam A. Caunītim, SIA "Mītavas celtnieks" valdes priekšsēdētājam A. Vaščenko un, protams, Gulbenes apkārtnes lauksaimniekiem - svinīgi tika iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Pasākumu atklājot, struktūrvienības vadītāja V.Jonase norādīja, ka laika kapsulu VAKS kooperatīvs iemūrē pirmo reizi un novēlēja, lai jaunais investīciju projekts darbotos ar pilnvērtīgu jaudu uz visiem 100%. Valdes priekšsēdētājs I. Jansons norādīja uz to, ka šis graudu pirmapstrādes komplekss ir ne tikai nozīmīgs, bet arī ļoti jaudīgs un Gulbenes lauksaimniekiem novēlēja, lai šī reģiona saimnieki, audzējot un piegādājot ražu spēj uzkraut vienu Panamax tipa kuģi.

Gulbenes novada domes pārstāvis A. Caunītis atzina, ka ir patīkami redzēt kā kooperatīvs ir nostiprinājis savas pozīcijas Gulbenes novadā un neapstājas pie sasniegtā, bet turpina attīstīties un novēlēja to, lai Latvijas zeme un Gulbenes novada zeme vienmēr ir sakopta, apsaimniekota un labība vienmēr pārstrādāta. 

Šobrīd Gulbenes filiālē norit aktīvi būvniecības darbi graudu pirmapstrādes kompleksa modernizācijai. Šis investīciju projekts ievērojami uzlabos graudu pieņemšanas, pirmapstrādes un uzglabāšanas jaudas - tās palielinot teju divas reizes, sasniedzot 30 000t kopējo glabāšanas ietilpību.

Investīcijas novērtē arī Gulbenes reģiona lauksaimnieki un kooperatīva biedri. Kā norāda ZS "Kalnāji" saimnieks Jānis Lazdiņš, tad šis investīciju projekts Gulbenes novada lauksaimniekiem ražas novākšanas laikā ievērojami saīsinās gaidīšanas laiku uz graudu nodošanu - rindas būs īsākas, pieņemšana ātrāka.