Latvijas simtgades gadā VAKS ir sniedzis atbalstu unikālam tūrisma objektam Gulbenē - izglītojošs un interaktīvs centrs "Dzelzceļš un Tvaiks".

Centrā kopumā tiks izvietotas vairāk nekā 30 interaktīvās ierīces. Pirmo no šīm ierīcēm - "Dzelzceļa biļetes" ir atbalstījis kooperatīvs VAKS. Plašākai publikai šī ierīce bija apskatāma starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2018".

Centrs paredzēts dažādu vecumu mērķauditorijai. Darbojoties ar interaktīvajām ierīcēm, būs iespējams iepazīt tvaika dzelzceļa vēsturisko aspektu, ar to saistītās tehniskās un inženierzinātņu jomas, nākotnes tehnoloģijas, komunikāciju veidus un karjeras iespējas dzelzceļa nozarē.

Apmeklējot centru, varēs iejusties vilciena mašīnista lomā, piekraut vagonus, būvēt sliežu ceļus, pārslēgt pārmijas, lai vilcieni nesaskrietos, iepazīt dzelzceļa profesijas, vēsturi, iedarbināt gaisa dzelzceļu un veikt daudzas citas interesantas darbības. Centrā tiks piedāvātas tematiskās ekskursijas, izglītojošas nodarbības.

Šis objekts, kas veltīts Gulbenes - Alūksnes bānīša 115. dzimšanas dienai, savas durvis plašākai sabiedrībai vērs vaļā Gulbenes dzelzceļa stacijā - 2018. gada 2. septembrī.