Pk, 27. Decembris

Elmārs, Inita, Helmārs

Valmiera 5m/s NW

Pk, 27. Decembris

Elmārs, Inita, Helmārs

Valmiera 5m/s NW
Biedriem

10-26-26

10-26-26

Proporcija 10-26-26 satur:

10% slāpekļa (N), 26% fosfora (P) un 26% kālija (K)

Amonija slāpeklis (NH4 – N):

10%

Neitrālā amonija citrātā šķīstošais fosfors (P2O5):

26%

Ūdenī šķīstošais fosfors (P2O5):

24%

Ūdenī šķīstošais kālijs:

26%

Konsultēties

Šī proporcija ir īpaši noderīga, ja augiem nepieciešams papildu fosfors un kālijs, piemēram, augšanas sākuma posmā, kad tiek veidotas saknes, vai augļu veidošanās un nobriešanas laikā.

Fiziskās īpašības

Fiziskās īpašības Parametri
Mitrums, % ≤ 1,0
Statiskā granulu izturība, N/granula (kgf/granula) ≥ 40 (4,0)
Fiziskais stāvoklis Granula
Ārējais izskats (krāsa) Sarkana vai Balta
Granulu izmērs

  • 0-3 mm
  • 3-6 mm
≤ 2 %
≥ 98 %

 

10-26-26 proporcijas priekšrocības un lietojums

  • Slāpeklis (N) – nodrošina mērenu zaļās masas attīstību, bet neizraisa pārmērīgu lapu augšanu. Šis daudzums ir pietiekams, lai augs uzturētu veselīgu augšanu bez slāpekļa pārsātinājuma.
  • Fosfors (P) – augsts fosfora saturs sekmē spēcīgu sakņu sistēmas attīstību. Fosfors ir īpaši svarīgs sākuma fāzē, kad augi vēl attīsta saknes, kā arī veicina ziedēšanu un augļu veidošanos.
  • Kālijs (K) – augsts kālija līmenis palīdz uzlabot augļu un ziedu kvalitāti. Kālijs palielina auga izturību pret ārējiem stresa faktoriem, piemēram, sausumu un slimībām, kā arī palīdz augļu nogatavināšanai.

Piemērotie augi un lietojums

  • Dārzeņiem: Šis mēslojums ir lieliski piemērots tādiem augiem kā tomāti, pipari, gurķi un citi dārzeņi, kuru raža balstās uz labu ziedēšanu un augļu attīstību.
  • Augļu kokiem un krūmiem: Veicina sakņu stiprināšanos un uzlabo augļu veidošanās kvalitāti un izturību pret slimībām.
  • Ziediem: Veicina bagātīgu ziedēšanu un skaistu ziedu veidošanos, pateicoties augstajam fosfora un kālija saturam.

Lietošana

Visbiežāk tiek izmantots augu attīstības sākuma posmā vai augļu un ziedēšanas periodā, lai veicinātu stipru sakņu sistēmu un nodrošinātu augstu ražu. Šis mēslojums ir lielisks papildinājums, ja ir nepieciešams īpaši daudz fosfora un kālija, un tas nodrošina sabalansētu augu attīstību, koncentrējoties uz ražas kvalitāti un augu izturību.

10-26-26 proporcija ir ideāla izvēle intensīvai ziedēšanai, augļu veidošanai un sakņu stiprināšanai, nodrošinot augu spēju izturēt nelabvēlīgus apstākļus un maksimāli izmantot augšanas potenciālu.

Vairāk par pieejamo interesēties zvanot VAKS agronomiem

Valmiera

Vidzeme

Elīna Prudņikoviča

Līga Vektere

Māris Korņējevs

Zinta Jansone

Dzintra Brokāne

Varakļāni

Latgale

Ilze Benislavska

Juris Dilāns

Viktors Adijāns

Vitālijs Balodis

Gulbene

Vidzeme

Kristīne Cērcina

Jelgava

Zemgale

Armands Raguckis

Kristīne Skādule

Mēslojums ar marķējumu 10-26-26 norāda uz tā sastāvu, kurā ir trīs galvenās barības vielas: 10% slāpekļa (N), 26% fosfora (P), 26% kālija (K). Šis mēslojuma veids ir īpaši piemērots, lai veicinātu sakņu attīstību, ziedēšanu un augļu veidošanos, jo fosfors un kālijs ir dominējošie elementi.

10-26-26 mēslojumu nevajadzētu lietot šādos gadījumos:

  1. Ja augsnei trūkst slāpekļa: 10-26-26 mēslojumā ir salīdzinoši zems slāpekļa saturs (10%). Ja augsnē ir slāpekļa trūkums, šis maisījums nevarēs nodrošināt pietiekamu slāpekļa daudzumu, lai veicinātu zaļo masu un auga vispārējo augšanu. Šādā gadījumā būtu nepieciešams izvēlēties mēslojumu ar augstāku slāpekļa saturu.
  2. Veģetatīvās augšanas periodā: Augu aktīvās augšanas sākumposmos, kad nepieciešama intensīva lapu un dzinumu attīstība, fosfors un kālijs ir mazāk būtiski nekā slāpeklis. Šajā fāzē priekšroka būtu jādod mēslojumam ar lielāku slāpekļa saturu (piemēram, 20-10-10), lai nodrošinātu enerģijas piegādi lapu augšanai.
  3. Ja augsnē ir pārmērīgs fosfora vai kālija daudzums: Pirms mēslojuma lietošanas ir svarīgi veikt augsnes analīzi. Ja augsnē jau ir pietiekams vai pārmērīgs fosfora vai kālija daudzums, papildu fosfora un kālija ievadīšana var radīt barības vielu disbalansu. Pārmērīgs fosfora daudzums var kavēt dažu mikroelementu, piemēram, cinka un dzelzs, uzņemšanu, kas var negatīvi ietekmēt augu veselību.
  4. Augiem, kas nav prasīgi pēc fosfora un kālija: Ja audzē kultūras, kurām nav augstas fosfora un kālija prasības (piemēram, zaļo lapu dārzeņus), tad 10-26-26 var nebūt efektīvākais mēslojums. Šādiem augiem būtu piemērotāks mēslojums ar augstāku slāpekļa saturu, kas veicina lapu veidošanos.
  5. Augsnēs ar augstu sāls līmeni: Kālija pārmērīga lietošana var veicināt augsnes sāļošanos, kas negatīvi ietekmē augus, īpaši sāļjutīgās kultūras. Ja augsnē ir tendence uz augstu sāls līmeni vai ir slikta drenāža, šis mēslojuma veids var pasliktināt situāciju.

Izmantojot 10-26-26 mēslojumu, svarīgi ņemt vērā augu vajadzības un augsnes stāvokli, lai izvairītos no barības vielu nelīdzsvarotības vai pārmērīgas mēslošanas.

Vairāk Mazāk

Biežāk uzdotie jautājumi

    • Slāpeklis (N) – 10% slāpekļa ir pietiekami, lai uzturētu veģetatīvo augšanu, bet šis maisījums koncentrējas vairāk uz citiem augšanas aspektiem.
    • Fosfors (P) – 26% fosfora veicina spēcīgu sakņu sistēmu un palīdz augam attīstīt ziedus un augļus. Tas ir būtisks, īpaši augu sākuma attīstības stadijās, kā arī ziedēšanas un ražas periodos.
    • Kālijs (K) – 26% kālija uzlabo augu izturību pret stresu (sausu laiku, aukstumu, slimībām) un palīdz augam izmantot ūdeni efektīvāk. Kālijs arī uzlabo augļu kvalitāti un uzlabo vispārējo ražu.
    • Šo mēslojumu ieteicams izmantot pirms stādīšanas vai sējas, lai veicinātu spēcīgu sakņu sistēmas izveidi un nodrošinātu augu labu sākumu.
    • Tas ir arī noderīgs ziedēšanas un augļu veidošanās laikā, lai veicinātu augļu attīstību un kvalitāti.
    • Piemērots augsnēm, kurās jau ir pietiekams slāpekļa daudzums, bet nepieciešams palielināt fosfora un kālija saturu.

    Šāds mēslojuma maisījums ir bieži izmantots lauksaimniecībā, īpaši kultūrām, kas prasa lielāku fosfora un kālija daudzumu, piemēram, kartupeļiem, dārzeņiem, graudaugiem vai augļkokiem.