Pk, 27. Decembris

Elmārs, Inita, Helmārs

Valmiera 5m/s NW

Pk, 27. Decembris

Elmārs, Inita, Helmārs

Valmiera 5m/s NW
Biedriem

Valde, padome un vadība

Valde

Indulis Jansons ir VAKS KS valdes priekšsēdētājs, kurš ar savu pieredzi un redzējumu vada kooperatīvu jau kopš kooperatīva pirmsākumiem. Viņa loma ietver uzņēmuma vadīšanu, mērķu izvirzīšanu un lēmumu pieņemšanu, tā, lai tie veicinātu VAKS KS izaugsmi un ilgtspēju.

Indulis Jansons

Valdes priekšsēdētājs

Padome

VAKS KS padome ir kooperatīva uzraudzības un stratēģiskās vadības orgāns, kas pārrauga valdes darbību un nodrošina, ka kooperatīvs darbojas saskaņā ar biedru interesēm un statūtiem. Padomes uzdevumi ietver stratēģisku lēmumu pieņemšanu, finanšu uzraudzību un ilgtermiņa attīstības plānu apstiprināšanu. Tā veicina līdzsvarotu un caurspīdīgu kooperatīva darbību, kā arī veido platformu biedru pārstāvībai un interešu aizstāvībai. Padome regulāri izvērtē valdes darbību, lai nodrošinātu kooperatīva ilgtspējīgu izaugsmi un konkurētspēju.

Kopsapulču starplaikā biedru intereses pārstāv padome

Ivars Ādamsons

ZS "Rožkalni"

Padomes priekšsēdētājs

Dace Neiberga

SIA firma "Pasāža"

Priekšsēdētāja vietniece

Didzis Grīnbergs

ZS "Stauri"

Padomes loceklis

Ilmārs Immurs

ZS "Jaunozoli"

Padomes loceklis

Mārtiņš Kreilis

ZS "Dambīši"

Padomes loceklis

Armands Krūmiņš

ZS "Jaunmusleti"

Padomes loceklis

Mārtiņš Augstkalnietis

ZS "Kadiķi M. A."

Padomes loceklis

Ivans Daņilovs

ZS "Viktorija"

Padomes loceklis

Santa Možvillo

ZS "Pubas"

Revidente

Pilnvarotie

Kooperatīva biedru skaits pārsniedz 100, tāpēc kopsapulci tās starplaikos pārstāv pilnvarotie: VAKS KS pilnvarotajiem ir svarīga loma, nodrošinot biedru informētību un iesaisti kooperatīva darbībā. Viņu galvenais uzdevums ir būt informētiem par kooperatīva lēmumiem, stratēģijām un aktualitātēm, kā arī nodot šo informāciju biedriem, kurus tie pārstāv. Pilnvarotie piedalās kopsapulcēs, kurās tiek apspriesti un apstiprināti nozīmīgi lēmumi, un viņi kalpo kā saikne starp biedriem un kooperatīva vadību, veicinot efektīvu komunikāciju un sadarbību. Pilnvaroto biedru kontaktinformāciju varat iegūt sazinoties ar savu VAKS filiāli!

Valmiera

Mareks Bērziņš

ZS "Lojas"

Sandris Eizenbergs

ZS "Robežnieki"

Jānis Freimanis

ZS "Mazputniņi"

Einārs Lācis

ZS "Dumbrāji"

Jānis Siliņš

ZS "Lejasruķi"

Natālija Etmane

ZS "Bērziņas"

Toms Zuika

ZS "Dūži"

Larisa Gerasimova

SIA "Lauksalaca"

Andris Dietlavs

ZS "Ķeņģi"

Mārcis Kovisārs

ZS "Celiņi"

Kristīne Lindenberga

ZS "Tūjsmuiža"

Aiva Švēde

ZS "Zēmeles"

Varakļāni

Antons Ikaunieks

ZS "Lazdu mājas"

Edgars Kokars

ZS "Oškalni"

Ainārs Muktupāvels

ZS "Ozoli"

Andis Beitāns

ZS "Grentāle"

Mārtiņš Grandāns

ZS "Meldri"

Zigmunds Skutelis

ZS "Jūzupeņi"

Gulbene

Jānis Auziņš

ZS "Līči"

Andris Gargurnis

ZS "Torņkalns"

Arvis Jakovičs

SIA "Dēmetra"

Alvils Pētersons

SIA "Arka"

Jānis Lazdiņš

ZS "Kalnāji"

Gatis Salmiņš

ZS "Siveci-1"

Jelgava

Liene Masjule

SIA "Ķauķi"

Priekšrocības mūsu kooperatīvā

  1. Izdevīgāki nosacījumi – kopējais apjoms ļauj iegūt izdevīgākas cenas graudu realizācijai un resursu iegādei.
  2. Garantēts atbalsts – biedriem pieejamas konsultācijas un atbalsts no pieredzējušiem speciālistiem lauksaimniecības, ekonomikas un ilgtspējas jautājumos.
  3. Modernas tehnoloģijas – nodrošinām pieeju jaunākajiem risinājumiem graudu pirmapstrādei un uzglabāšanai.
  4. Caurspīdīgums un godīgums – biedru lēmumu iesaistīšana un skaidra informācija par kooperatīva darbību.
  5. Plašs sadarbības tīkls – piekļuve vietējiem un starptautiskiem partneriem, kas veicina attīstību un paplašina tirgus iespējas.
  6. Ilgtspējīga attīstība – kopīgi veicinām videi draudzīgu saimniekošanu un resursu efektīvu izmantošanu.

Pievienojoties VAKS KS, jūs kļūstat par daļu no spēcīgas un atbalstošas kopienas, kas palīdz sasniegt izaugsmes mērķus un nodrošina stabilu nākotni lauksaimniecības nozarē.

VAKS kooperatīvs ir viens no vadošajiem lauksaimniecības kooperatīviem Latvijā, kas nodrošina graudu pirmapstrādi, uzglabāšanu un realizāciju. Mūsu kooperatīvs piedāvā ilgtspējīgus risinājumus lauksaimniekiem, nodrošinot labākus resursu iepirkšanas nosacījumus un profesionālas konsultācijas. Pateicoties biedru kopienas spēkam, mēs spējam piedāvāt konkurētspējīgas cenas un modernus risinājumus lauksaimniecības attīstībai. VAKS KS misija ir veidot stabilu pamatu lauksaimnieku izaugsmei, vienlaikus rūpējoties par vidi un resursu efektivitāti. Pievienojieties mums, lai izmantotu priekšrocības, ko sniedz ilgtspējīga un atbalstoša sadarbība!

Atslēgvārdi: VAKS kooperatīvs, lauksaimniecības kooperatīvs Latvijā, graudu uzglabāšana, graudu realizācija, lauksaimnieku atbalsts, ilgtspējīga lauksaimniecība, resursu efektivitāte, agroķīmijas risinājumi, zemnieku kooperācija, lauksaimniecības inovācijas.

Vairāk Mazāk

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

  1. VAKS KS valde ir centrālais kooperatīva vadības orgāns, kas nodrošina efektīvu darbību, stratēģisko mērķu izvirzīšanu un lēmumu pieņemšanu biedru interesēs. Valdes izveides process ir balstīts uz demokrātiskiem principiem, kas ir kooperatīva darbības pamats. Tas sākas ar biedru iesaisti, kuri var izvirzīt kandidātus valdes locekļu amatiem. Kandidātu izvirzīšana notiek pirms kopsapulces, kurā tiek organizētas vēlēšanas. Kandidāti var būt gan pašreizējie valdes locekļi, kuri vēlas turpināt darbu, gan jauni biedri, kuri atbilst izvirzītajiem kritērijiem.

    Izvirzītie kandidāti tiek rūpīgi izvērtēti, lai pārliecinātos par viņu piemērotību. Šajā procesā tiek ņemta vērā pieredze lauksaimniecībā, izpratne par kooperācijas principiem, stratēģiskā domāšana un spēja pārstāvēt biedru intereses. Kandidātiem ir jābūt gataviem uzņemties atbildību par kooperatīva ilgtermiņa attīstību un lēmumu pieņemšanu, kas skar visus biedrus.

    Valdes vēlēšanas tiek organizētas ikgadējā biedru kopsapulcē, kurā piedalās visi biedri vai viņu pilnvarotie. Šis ir demokrātisks process, kurā valdes locekļi tiek ievēlēti ar balsu vairākumu, nodrošinot, ka valde pārstāv biedru vairākuma gribu. Pēc balsošanas rezultātu apstiprināšanas tiek noteikts valdes sastāvs, un ievēlētie locekļi uzņemas savus pienākumus. Valdes sastāvā parasti ietilpst vairāki locekļi, tostarp valdes priekšsēdētājs, kurš vada valdes darbu un pārstāv kooperatīvu oficiālos pasākumos.

    Valdes locekļu pilnvaru termiņš ir noteikts statūtos un var būt no dažiem līdz vairākiem gadiem. Pēc pilnvaru termiņa beigām biedri var izvērtēt valdes darbu un balsot par tās locekļu pārvēlēšanu vai jaunu locekļu ievēlēšanu. Šāda kārtība nodrošina valdes dinamiskumu un spēju pielāgoties mainīgajiem apstākļiem.

    Pēc izveides valde uzņemas atbildību par kooperatīva stratēģisko un operatīvo vadību. Tās pienākumos ietilpst stratēģisko mērķu izvirzīšana un ieviešana, budžeta apstiprināšana un finanšu plānošana, kā arī lēmumu pieņemšana par ieguldījumiem un attīstības projektiem. Valde cieši sadarbojas ar padomi un biedriem, nodrošinot darbības caurspīdīgumu, un aktīvi strādā pie ilgtspējas un inovāciju ieviešanas kooperatīva darbībā.

    Kopumā VAKS KS valdes veidošana ir rūpīgs un demokrātisks process, kas ietver biedru aktīvu iesaisti, kandidātu izvērtēšanu un caurspīdīgu balsošanu. Valdes sastāvs ir būtisks faktors kooperatīva efektīvai darbībai un attīstībai, jo tas pārstāv biedru intereses un veicina kooperatīva ilgtspējīgu nākotni. Šis process atspoguļo kooperācijas principus, stiprinot biedru kopienas spēku un sadarbību.

  2. Padomes galvenais uzdevums ir pārraudzīt kooperatīva darbību, nodrošinot, ka tas strādā saskaņā ar biedru interesēm, statūtiem un stratēģiskajiem mērķiem. Padome ir atbildīga par kooperatīva vadības darba uzraudzību, lēmumu pieņemšanu stratēģiski svarīgos jautājumos un ilgtermiņa attīstības virzienu noteikšanu.

    Padome nodrošina:

    1. Uzraudzību pār valdes darbu: Kontrolē, vai valde ievēro statūtus, lēmumus un kooperatīva stratēģiju, kā arī vai darbība ir finansiāli caurskatāma un atbildīga.
    2. Stratēģisko mērķu definēšanu: Iesaistās stratēģijas izstrādē un pieņem lēmumus, kas ietekmē kooperatīva ilgtermiņa attīstību un stabilitāti.
    3. Interešu aizstāvību: Pārstāv biedru intereses, veicinot taisnīgumu, savstarpēju atbalstu un izaugsmi.
    4. Iekšējās kontroles uzlabošanu: Nodrošina, ka kooperatīvā darbojas efektīvas iekšējās kontroles sistēmas.

    Padomes uzdevumi ir būtiski, lai nodrošinātu kooperatīva sekmīgu darbību un ilgtermiņa panākumus, vienlaikus saglabājot uzticību un caurspīdību biedru starpā.